FASD-bagaż na całe życie

Tegoroczna edycja Zielonogórskiej Kampanii Profilaktycznej „ZaFAScynuj się ciążą bez alkoholu” odbywa się pod hasłem „FASD bagaż na całe życie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że spożywanie alkoholu w okresie ciąży i karmienia piersią naraża dziecko na FASD, czyli specyficzne problemy zdrowotne, wychowawcze i edukacyjne, z którymi będzie musiało mierzyć się przez całe życie.

W ramach kampanii będą umieszczone w wiatach przystankowych MZK plakaty o treściach informacyjno- edukacyjnych przybliżające problem funkcjonowania niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym oraz nastolatków z zaburzeniami FASD. Wydana zostanie broszura oraz ulotki, które udostępnione będą mieszkańcom Zielonej Góry w stojakach znajdujących się w wielu instytucjach miejskich oraz parafiach. W lokalnych stacjach radiowych emitowany będzie także spot promujący treści tegorocznej kampanii „FASD- bagaż na całe życie”, przygotowany przez nasze Biuro.

Kampania kierowana jest do wszystkich mieszkańców Zielonej Góry, a zwłaszcza matek, ponieważ zaburzenie FASD jest efektem picia alkoholu przez kobiety w ciąży, także te, które spożywały go sporadycznie, nie wiedząc jeszcze, że spodziewają się dziecka.

Plakat B2

Ulotka DL3C

Ekspozycja plakatów