Współuzależnienie w chorobie alkoholowej. Jak żyć z osobą uzależnioną?

Zielonogórska Kampania Społeczna 2022

Startuje zielonogórska kampania społeczna poświęcona tematyce współuzależnienia. Ma ona za zadanie przybliżyć mieszkańcom Zielonej Góry problem współuzależnienia, dać obraz tego czym jest i jak funkcjonuje rodzina z problemem alkoholowym oraz wskazać formy pomocy dla tych, którzy szukają jej dla siebie lub kogoś bliskiego.

W ramach kampanii w zielonogórskich parafiach oraz w wiatach na przystankach MZK w Zielonej Górze pojawią się plakaty o tematyce współuzależnienia, będzie kolportowana ulotka „Współuzależnienie w chorobie alkoholowej. Jak żyć z osobą uzależnioną? Krótki poradnik dla kobiet”, w radiu „Index” będzie emitowany spot kampanijny a na ulicach pojawią się dwa wielkoformatowe bilbordy.
Przygotowano również nagranie rozmowy z psychologiem w postaci vloga „Rozmowy na kanapie o profilaktyce”.

Zapraszamy mieszkańców miasta do udziału w kampanii, która będzie trwała od 14 do 31 marca br.

Wszystkie informacje związane z kampanią będą dostępne na stronie Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Organizatorzy kampanii zachęcają również osoby zainteresowane do kontaktu telefonicznego pod numerem 68 411 51 70.

Patronat honorowy nad kampanią obieli: Prezydent Miasta Zielona Góra, Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Rozmowa w Radio Zachód

Gościem programu „Poranny gość” był Bogdan Kowol – Zastępca Kierownika Biura Profilaktyki i  Przeciwdziałania Uzależnieniom – kliknij, aby posłuchać.